تاج اف سی

بد ترین نوع سرطان در ایران :: نستوه

نستوه

خستگی ناپذیر

نستوه

خستگی ناپذیر

نستوه

سلام
عنوان وبلاگ ما (نستوه) به معنای خستگی ناپذیره و این به این معناست که ما خسته نمیشیم و ادامه میدیم و در رابطه با هر چیز مفید ممکن پست میذاریم انقدر که شما خسته بشین که چرا ما خسته نمیشیم.

آخرین نظرات
نویسندگان

بد ترین نوع سرطان در ایران

دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۵۴ ب.ظ

ایرج خسرونیا در نشست خبری بیست و پنجمین کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران اظهار داشت: سرطان ها به دلیل شیوع بالا در کشور یکی از موضوعات اصلی این کنگره است. سال ۶۸ افراد کمی به سرطان ها مبتلا بودند و علت آن راه های تشخیصی سرطان و طول عمر افراد بود زیرا در آن زمان افراد با سن کمی زندگی می کردند و عمده سرطان ها در سنین ۵۰ به بالا خود را نشان می دادند.

هنوز برخی سرطان ها ناشناخته اند

وی افزود: هنوز هم برخی سرطان ها ناشناخته هستند به همین دلیل تعداد مرگ و میرهای ناشی از سرطان ها در کشور ما از کشورهای دیگر بیشتر است و این مسئله در روستاها بیشتر است زیرا تشخیص دیرهنگام صورت می پذیرد، براین اساس مرگ بیماران روستایی افزایش یافته است.

رتبه نخست سرطان سینه در زنان و سرطان پوست در مردان

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران با اشاره به افزایش سرطان سینه در زنان اظهار داشت: متأسفانه سرطان سینه در زنان و سرطان پوست در مردان حرف اول را می زند. در کشور ما زنان با درمان های خانگی و خود درمانی کار را پیش می برند و برای بررسی به پزشک مراجعه نمی کنند این در حالی است که باید هر ۶ ماه یک بار به پزشک مراجعه کنند تا چنانچه به این بیماری مبتلا یا مستعد آن هستند اقدامات درمانی صورت پذیرد. براین اساس ۲۳ درصد سرطان ها مربوط به پوست، ۱۴ درصد دستگاه گوارش و بین ۳۰ تا ۳۲ درصد سرطان ها نیز مربوط به سینه است.

افزایش سرطان مری به دلیل استفاده از ناس در مناطق شمالی کشور

وی افزود: سرطان های دستگاه گوارش به دلیل تغییر رژیم غذایی در کشور در حال افزایش است. استفاده از ناس در مناطق شمالی کشور موجب افزایش سرطان مری شده است به کار بردن داروهای زیاد و خود درمانی عامل ایجاد سرطان های گوارش در کشور ما است. همچنین خوردن مسکن ها موجب تحریف سیستم گوارش می شود که موجب زخم معده و در نهایت سرطان معده می شود.

افزایش عفونت های هلیکوباکتر در معده های ایرانیان و رشد سرطان معده

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران عنوان داشت: عفونت های هلیکوباکتر موجب سرطان معده و اثنی عشر می شود. رعایت اصول بهداشتی با جدا کردن ظروف، استفاده از وسایل شخصی مانند مسواک و حوله می تواند جلوی این بیماری ها را بگیرد. همچنین برخی از این بیماری ها با دست دادن و استفاده از وسایل مشترک انتقال می یابد.

آمار دقیقی از سوی وزارت بهداشت مبنی بر تأثیر منفی امواج بر جسم منتشر نمی شود

خسرونیا درباره تأثیر پارازیت ها و امواج رادیویی بر بدن عنوان کرد: متأسفانه یکی از عوامل ایجاد سرطان در آشپزخانه ها وجود دارد. استفاده از مایکروویو و آنتن هایی که تلفن های همراه روی پشت بام زده اند می توانند موجب ابتلا به سرطان شود. این نکته را نیز باید مدنظر قرار داد که تأثیر امواج برای یک نوزاد با یک ورزشکار فرق می کند و به فاصله شخص با امواج نیز بستگی دارد، ولی هنوز آمار دقیقی از سوی مراکز بهداشتی و درمانی و وزارت بهداشت مبنی بر تأثیر منفی امواج بر جسم منتشر نشده است.

خسرونیا ادامه داد: اثر مخرب امواج به طول موج بستگی دارد و هر چه کوتاهتر باشد بدتر است. همچنین کسانی که نسبت به استفاده از اینترنت وایرلس در خانه نگران هستند باید بدانند که خطر استفاده از آن به دلیل طول موج بالا کمتر است.

وی با اشاره به ابلاغیه دستورات رهبر معظم انقلاب در زمینه سلامت گفت: ایشان از مسئولان خواسته اند تا مشکلات سلامت جامعه را حل کنند که بررسی وضع بیمه ها یکی از توصیه های ایشان به مسئولان است.

پزشک نباید نگاهش به جیب بیمار باشد

خسرونیا عنوان کرد: در این راستا هر کس نمی تواند طبیب باشد و برای ارضای مسائل مادی خود به طبابت روی آورد. پزشک نباید نگاهش به جیب بیمار باشد، پزشکان باید مانند حکیمان قدیم باشند.

پرهیز از مصرف جوشانده ها و آنتی اسیدها/هر درد معده ای به علت زخم معده نیست

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران با انتقاد نسبت به استفاده از جوشانده ها و آنتی اسیدها به عنوان درمان های خانگی و خود درمانی اذعان داشت: متأسفانه برخی افراد به جای مراجعه به پزشک از جوشانده ها و آنتی اسیدها مانند راینیتدین استفاده می کنند. بنابراین این عزم عمومی را می طلبد و رسانه ها باید در خصوص آگاهی مردم نسبت به عفونت معده و سیستم گوارش به عموم جامعه آگاهی برسانند. هر درد معده ای به علت زخم معده نیست که بخواهیم از درمان این عارضه استفاده کنیم.

پانکراس، بدترین نوع سرطان در ایران

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران استعمال دخانیات را مهمترین عامل ابتلا به سرطان پانکراس عنوان کرد و افزود: استعمال دخانیات مهمترین عامل ابتلا به سرطان پانکراس است که بدترین نوع سرطان در ایران است.

تمام دستفروش ها و باجه های روزنامه فروشی کشور سیگار می فروشند

وی بیان داشت: همچنین سرطان مثانه در افراد سیگاری بیشتر از سایر افراد دیده می شود. متأسفانه تمام دستفروش های ما سیگار می فروشند و باجه های روزنامه فروشی نیز به جای باقی پول سیگار می دهند. درحالیکه در خارج از کشور مکانهای مخصوصی برای فروش سیگار وجود دارد، استعمال قلیان یکی دیگر از عوامل ایجاد سرطان است. دود قلیان حاوی مواد سرطان زا است و قارچ موجود در آن موجب عفونت سیستم تنفسی می شود.

۴۰۰ هزار مبتلا به سرطان در کشور

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران از ۴۰۰ هزار نفر مبتلا به سرطان خبر داد و افزود: آمار وزارت بهداشت در سال ۸۸ نشان می دهد که حدود ۹۸ هزار فرد مبتلا به سرطان در کشور شناسایی شده و پیش بینی می شود، سالانه ۹۰ هزار مورد مثبت و حدود ۴۰۰ هزار نفر مبتلا به سرطان داشته باشیم.

خسرونیا در خصوص علل ابتلا به سرطان ها گفت: رژیم غذایی نامناسب، عدم تشخیص به موقع، استعمال دخانیات، ژنتیک و افزایش سن مهمترین علل ابتلا به سرطان ها هستند. به طور کلی ۱۳۲ نفر در هر صد هزار نفر از مردان و ۱۲۳ نفر در هر صد هزار نفر از زنان ایرانی به سرطان مبتلا می شوند. براین اساس از وزارت بهداشت، سایر وزارتخانه ها و مجلس در خواست داریم تا با عزم راسخ و اختصاص بودجه کافی به تشخیص و درمان بیماری ها بپردازند.

عدالت در سلامت در درمان سرطان تعریف می شود

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران ادامه داد: عدالت در سلامت در درمان سرطان خلاصه می شود، یعنی دارویی که در تهران مصرف می شود به راحتی در اختیار تمام افراد جامعه در سراسر کشور نیز قرار گیرد. متأسفانه ۱۴ درصد سرطان ها در سال به مرگ ختم می شود، اما در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و ژاپن به دلیل تشخیص به موقع این میزان زیر ۱۰ درصد است. بسیاری از سرطان ها قابل پیشگیری است در صورتی که افراد از رژیم غذایی مناسب، میوه، سبزی و لبنیات استفاده کنند می توانند جلوی ۴۰ درصد سرطان ها را بگیرند.

برگزاری بیست و پنجمین کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران

خسرونیا درباره برگزاری بیست و پنجمین کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران نیز گفت: بین ۱۵۰۰ تا ۲ هزار شرکت کننده در این کنگره خواهیم داشت که یک صد نفر از اساتید دانشگاه های علوم پزشکی در این کنگره حضور پیدا می کنند. این کنگره نیمه بین المللی است و چند استاد آمریکایی و اروپایی به آن دعوت شده است که هنوز ویزای آنها صادر نشده است.

وی افزود: بیش از ۲۶۰ مقاله که نتیجه آخرین تحقیقات است به دبیرخانه کنگره ارسال شده که حدود ۲۳۰ مقاله انتخاب شده است. ۶۰ مقاله در قالب سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارائه خواهد شد. همچنین، از سوی وزارت بهداشت ۱۷.۵ امتیاز بازآموزی به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران ادامه داد: ۴ سخنران اصلی از استادان برجسته علوم پزشکی و ۸ سمپوزیوم در قالب پرسش و پاسخ خواهیم داشت و ۲ کارگاه آندوسکوپی و کولونوسکوپی در جهت آشنایی پزشکان شهرستان ها با آخرین دستاوردهای پزشکی در این زمینه برگزار می شود.

خسرونیا خاطرنشان کرد: افتتاحیه این کنگره ۴ روزه که هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ بعدازظهر و از ۳۰ اردیبهشت سال جاری برگزار می شود که با حضور مسئولان وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی خواهد بود. براین اساس پیشنهاد می شود تا جای هفته سلامت سال سلامت انتخاب شود زیرا هفته سلامت مانند هفته های دیگر به سرعت می گذرد و با توجه به مشکلاتی که در زمینه سلامت جامعه داریم بهتر است سال سلامت داشته باشیم. در وزارتخانه با توجه به شایسته سالاری که وجود دارد و با بودجه هایی که برای بخش های مختلف درمانی تخصیص یافته به نظر می رسد که بتوانیم مشکلات سلامت را کمتر کنیم.
 
 

۹۵/۰۳/۳۱
محمّد امین سرلکی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی